Produkte > PANJIT INTERNATIONAL INC. > MBR8100_T0_00001
MBR8100_T0_00001
MBR8100_T0_00001 Panjit International Inc.
MBR840_SERIES.pdf
Hersteller: Panjit International Inc.
Description: DIODE SCHOTTKY 100V 8A TO220AC
Packaging: Tube
Package / Case: TO-220-2
Mounting Type: Through Hole
Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Technology: Schottky
Current - Average Rectified (Io): 8A
Supplier Device Package: TO-220AC
Operating Temperature - Junction: -65°C ~ 175°C
Part Status: Active
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 100 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 800 mV @ 8 A
Current - Reverse Leakage @ Vr: 50 µA @ 100 V
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details MBR8100_T0_00001 Panjit International Inc.
Description: DIODE SCHOTTKY 100V 8A TO220AC, Packaging: Tube, Package / Case: TO-220-2, Mounting Type: Through Hole, Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io), Technology: Schottky, Current - Average Rectified (Io): 8A, Supplier Device Package: TO-220AC, Operating Temperature - Junction: -65°C ~ 175°C, Part Status: Active, Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 100 V, Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 800 mV @ 8 A, Current - Reverse Leakage @ Vr: 50 µA @ 100 V.
Weitere Produktangebote MBR8100_T0_00001
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
MBR8100_T0_00001 MBR8100_T0_00001 Hersteller : Panjit 3646424130424530323639423944323431374333453935433133364441363037.pdf Schottky Diodes & Rectifiers 100V,Schottky,TO-220AC,8A