Produkte > PANJIT INTERNATIONAL INC. > MBR8100D_R2_00001
MBR8100D_R2_00001
MBR8100D_R2_00001 Panjit International Inc.
MBR840D_SERIES.pdf
Hersteller: Panjit International Inc.
Description: DIODE SCHOTTKY 100V 8A TO263
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: TO-263-3, D2PAK (2 Leads + Tab), TO-263AB
Mounting Type: Surface Mount
Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Technology: Schottky
Current - Average Rectified (Io): 8A
Supplier Device Package: TO-263
Operating Temperature - Junction: -65°C ~ 175°C
Part Status: Active
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 100 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 800 mV @ 8 A
Current - Reverse Leakage @ Vr: 50 µA @ 100 V
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details MBR8100D_R2_00001 Panjit International Inc.
Description: DIODE SCHOTTKY 100V 8A TO263, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: TO-263-3, D2PAK (2 Leads + Tab), TO-263AB, Mounting Type: Surface Mount, Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io), Technology: Schottky, Current - Average Rectified (Io): 8A, Supplier Device Package: TO-263, Operating Temperature - Junction: -65°C ~ 175°C, Part Status: Active, Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 100 V, Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 800 mV @ 8 A, Current - Reverse Leakage @ Vr: 50 µA @ 100 V.
Weitere Produktangebote MBR8100D_R2_00001
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
MBR8100D_R2_00001 MBR8100D_R2_00001 Hersteller : Panjit 7B2D288643537C4B3511DE6C6AC2DAD25832A10DF508882609BF740E8AACA929.pdf Schottky Diodes & Rectifiers 100V,Schottky,TO-263,8A