MBRF10200CTH
MBRF10200CTH Taiwan Semiconductor Corporation
Hersteller: Taiwan Semiconductor Corporation
Description: DIODE ARR SCHOTTKY 200V ITO220AB
Packaging: Tube
Package / Case: TO-220-3 Full Pack, Isolated Tab
Mounting Type: Through Hole
Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Technology: Schottky
Diode Configuration: 1 Pair Common Cathode
Current - Average Rectified (Io) (per Diode): 10A
Supplier Device Package: ITO-220AB
Operating Temperature - Junction: -55°C ~ 150°C
Grade: Automotive
Part Status: Discontinued at Digi-Key
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 200 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 980 mV @ 10 A
Current - Reverse Leakage @ Vr: 100 µA @ 200 V
Qualification: AEC-Q101
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details MBRF10200CTH Taiwan Semiconductor Corporation
Description: DIODE ARR SCHOTTKY 200V ITO220AB, Packaging: Tube, Package / Case: TO-220-3 Full Pack, Isolated Tab, Mounting Type: Through Hole, Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io), Technology: Schottky, Diode Configuration: 1 Pair Common Cathode, Current - Average Rectified (Io) (per Diode): 10A, Supplier Device Package: ITO-220AB, Operating Temperature - Junction: -55°C ~ 150°C, Grade: Automotive, Part Status: Discontinued at Digi-Key, Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 200 V, Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 980 mV @ 10 A, Current - Reverse Leakage @ Vr: 100 µA @ 200 V, Qualification: AEC-Q101.
Weitere Produktangebote MBRF10200CTH
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
MBRF10200CTH MBRF10200CTH Hersteller : Taiwan Semiconductor Schottky Diodes & Rectifiers 10A, 200V, Schottky Rectifier