MBRF20100CT-Y
MBRF20100CT-Y Taiwan Semiconductor Corporation
MBRF2045CT-Y SERIES_C2105.pdf
Hersteller: Taiwan Semiconductor Corporation
Description: DIODE ARR SCHOTTKY 100V ITO220AB
Packaging: Tube
Package / Case: TO-220-3 Full Pack, Isolated Tab
Mounting Type: Through Hole
Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Technology: Schottky
Diode Configuration: 1 Pair Common Cathode
Current - Average Rectified (Io) (per Diode): 20A
Supplier Device Package: ITO-220AB
Operating Temperature - Junction: -55°C ~ 150°C
Part Status: Active
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 100 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 850 mV @ 20 A
Current Coupled to Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 20
Voltage Coupled to Current - Reverse Leakage @ Vr: 100
Current - Reverse Leakage @ Vr: 100 µA @ 100 V