Produkte > MICRO COMMERCIAL CO > MBRL30U100CT-BP
MBRL30U100CT-BP Micro Commercial Co
MBRL30U100CT(TO-220AB).pdf
Hersteller: Micro Commercial Co
Description: DIODE ARR SCHOT 100V 30A TO220AB
Packaging: Bulk
Package / Case: TO-220-3
Mounting Type: Through Hole
Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Technology: Schottky
Diode Configuration: 1 Pair Common Cathode
Current - Average Rectified (Io) (per Diode): 30A
Supplier Device Package: TO-220AB
Operating Temperature - Junction: -55°C ~ 150°C
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 100 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 640 mV @ 15 A
Current - Reverse Leakage @ Vr: 100 µA @ 100 V
Produktbewertung abgeben
Technische Details MBRL30U100CT-BP Micro Commercial Co
Description: DIODE ARR SCHOT 100V 30A TO220AB, Packaging: Bulk, Package / Case: TO-220-3, Mounting Type: Through Hole, Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io), Technology: Schottky, Diode Configuration: 1 Pair Common Cathode, Current - Average Rectified (Io) (per Diode): 30A, Supplier Device Package: TO-220AB, Operating Temperature - Junction: -55°C ~ 150°C, Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 100 V, Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 640 mV @ 15 A, Current - Reverse Leakage @ Vr: 100 µA @ 100 V.
Weitere Produktangebote MBRL30U100CT-BP
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
MBRL30U100CT-BP MBRL30U100CT-BP Hersteller : Micro Commercial Components (MCC) MBRL30U100CT_TO_220AB_-2893662.pdf Schottky Diodes & Rectifiers 30A SCHOTTKY RECTIFIER