Produkte > NXP / FREESCALE > MC10XSD200FK
MC10XSD200FK
MC10XSD200FK NXP / Freescale
MC10XSD200-1126804.pdf
Hersteller: NXP / Freescale
Power Switch ICs - Power Distribution 24V DUAL 10MOHM HS SW
auf Bestellung 54 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details MC10XSD200FK NXP / Freescale
Description: HIGH-SIDE SWITCH, 36V, DUAL 10MO, Features: Internal PWM, Slew Rate Controlled, Watchdog Timer, Packaging: Bulk, Package / Case: 23-PowerQFN, Output Type: N-Channel, Mounting Type: Surface Mount, Number of Outputs: 2, Interface: SPI, Switch Type: General Purpose, Operating Temperature: -40°C ~ 150°C (TJ), Output Configuration: High Side, Rds On (Typ): 10mOhm, Input Type: Non-Inverting, Voltage - Load: 8V ~ 36V, Voltage - Supply (Vcc/Vdd): 3V ~ 5.5V, Current - Output (Max): 6A, Ratio - Input:Output: 1:1, Supplier Device Package: 23-PQFN (12x12), Fault Protection: Current Limiting (Fixed), Open Load Detect, Over Temperature, Over Voltage.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
MC10XSD200FK Hersteller : Freescale Semiconductor - NXP FSCLS11578-1.pdf?t.download=true&u=5oefqw Description: HIGH-SIDE SWITCH, 36V, DUAL 10MO
Features: Internal PWM, Slew Rate Controlled, Watchdog Timer
Packaging: Bulk
Package / Case: 23-PowerQFN
Output Type: N-Channel
Mounting Type: Surface Mount
Number of Outputs: 2
Interface: SPI
Switch Type: General Purpose
Operating Temperature: -40°C ~ 150°C (TJ)
Output Configuration: High Side
Rds On (Typ): 10mOhm
Input Type: Non-Inverting
Voltage - Load: 8V ~ 36V
Voltage - Supply (Vcc/Vdd): 3V ~ 5.5V
Current - Output (Max): 6A