MC12FA560G-F
MC12FA560G-F Cornell Dubilier Knowles
MC.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP MICA 56PF 2% 100V 1210
Packaging: Bulk
Tolerance: ±2%
Features: RF, High Q, Low Loss
Package / Case: 1210 (3225 Metric)
Size / Dimension: 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Mounting Type: Surface Mount
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Dielectric Material: Mica
Height - Seated (Max): 0.079" (2.00mm)
Part Status: Active
Capacitance: 56 pF
Voltage - Rated: 100 V
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details MC12FA560G-F Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP MICA 56PF 2% 100V 1210, Packaging: Bulk, Tolerance: ±2%, Features: RF, High Q, Low Loss, Package / Case: 1210 (3225 Metric), Size / Dimension: 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm), Mounting Type: Surface Mount, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, Dielectric Material: Mica, Height - Seated (Max): 0.079" (2.00mm), Part Status: Active, Capacitance: 56 pF, Voltage - Rated: 100 V.
Weitere Produktangebote MC12FA560G-F
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
MC12FA560G-F MC12FA560G-F Hersteller : Cornell Dubilier - CDE MC.pdf Mica Capacitors 56pF 100V 2%