MC12FA560J-F
MC12FA560J-F Knowles / Cornell Dubilier (CDE)
MC-2944610.pdf
Hersteller: Knowles / Cornell Dubilier (CDE)
Mica Capacitors 56pF 100V 5%
auf Bestellung 251 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Produktbewertung abgeben
Technische Details MC12FA560J-F Knowles / Cornell Dubilier (CDE)
Description: CAP MICA 56PF 5% 100V 1210, Packaging: Bulk, Tolerance: ±5%, Features: RF, High Q, Low Loss, Package / Case: 1210 (3225 Metric), Size / Dimension: 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm), Mounting Type: Surface Mount, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, Dielectric Material: Mica, Height - Seated (Max): 0.079" (2.00mm), Part Status: Active, Capacitance: 56 pF, Voltage - Rated: 100 V.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
MC12FA560J-F MC12FA560J-F Hersteller : Cornell Dubilier - CDE MC.pdf Mica Capacitors 56pF 100V 5%
auf Bestellung 263 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
MC12FA560J-F MC12FA560J-F Hersteller : Knowles / Illinois Capacitor MC.pdf Mica Capacitors 56pF 100V 5%
auf Bestellung 251 Stücke:
MC12FA560J-F MC12FA560J-F Hersteller : Cornell Dubilier Knowles MC.pdf Description: CAP MICA 56PF 5% 100V 1210
Packaging: Bulk
Tolerance: ±5%
Features: RF, High Q, Low Loss
Package / Case: 1210 (3225 Metric)
Size / Dimension: 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Mounting Type: Surface Mount
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Dielectric Material: Mica
Height - Seated (Max): 0.079" (2.00mm)
Part Status: Active
Capacitance: 56 pF
Voltage - Rated: 100 V