Produkte > VIKING > MCF03KTB160474
MCF03KTB160474
MCF03KTB160474 Viking
MCF_series.pdf
Hersteller: Viking
Category: MLCC SMD capacitors
Description: Capacitor: ceramic; MLCC; 470nF; 16V; X7R; ±10%; SMD; 0603
Mounting: SMD
Dielectric: X7R
Operating temperature: -55...125°C
Capacitance: 0.47µF
Tolerance: ±10%
Operating voltage: 16V
Case - inch: 0603
Case - mm: 1608
Type of capacitor: ceramic
Kind of capacitor: MLCC
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details MCF03KTB160474 Viking
Category: MLCC SMD capacitors, Description: Capacitor: ceramic; MLCC; 470nF; 16V; X7R; ±10%; SMD; 0603, Mounting: SMD, Dielectric: X7R, Operating temperature: -55...125°C, Capacitance: 0.47µF, Tolerance: ±10%, Operating voltage: 16V, Case - inch: 0603, Case - mm: 1608, Type of capacitor: ceramic, Kind of capacitor: MLCC.