MCF53013CQT240
MCF53013CQT240 Freescale Semiconductor
FSCL-S-A0001360234-1.pdf?t.download=true&u=5oefqw
Hersteller: Freescale Semiconductor
Description: IC MCU 32BIT ROMLESS 208LQFP
Packaging: Bulk
Package / Case: 208-LQFP
Mounting Type: Surface Mount
Speed: 240MHz
RAM Size: 128K x 8
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C (TA)
Oscillator Type: Internal
Program Memory Type: ROMless
Core Processor: Coldfire V3
Core Size: 32-Bit Single-Core
Voltage - Supply (Vcc/Vdd): 1.08V ~ 3.6V