Produkte > INPAQ TECHNOLOGY CO., LTD > MCI0603TG2N2BHBPDG
MCI0603TG2N2BHBPDG
MCI0603TG2N2BHBPDG INPAQ Technology Co., Ltd
MCI0603-TG Series.pdf
Hersteller: INPAQ Technology Co., Ltd
Description: FIXED IND 0603 2.2NH 450MA 0.22O
Tolerance: ±0.1nH
Packaging: Cut Tape (CT)
Package / Case: 0201 (0603 Metric)
Size / Dimension: 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Type: Multilayer
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
DC Resistance (DCR): 220mOhm Max
Q @ Freq: 12 @ 500MHz
Frequency - Self Resonant: 12GHz
Material - Core: Ceramic
Inductance Frequency - Test: 500 MHz
Supplier Device Package: 0201
Height - Seated (Max): 0.013" (0.33mm)
Inductance: 2.2 nH
Current Rating (Amps): 450 mA
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details MCI0603TG2N2BHBPDG INPAQ Technology Co., Ltd
Description: FIXED IND 0603 2.2NH 450MA 0.22O, Tolerance: ±0.1nH, Packaging: Cut Tape (CT), Package / Case: 0201 (0603 Metric), Size / Dimension: 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm), Mounting Type: Surface Mount, Shielding: Unshielded, Type: Multilayer, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, DC Resistance (DCR): 220mOhm Max, Q @ Freq: 12 @ 500MHz, Frequency - Self Resonant: 12GHz, Material - Core: Ceramic, Inductance Frequency - Test: 500 MHz, Supplier Device Package: 0201, Height - Seated (Max): 0.013" (0.33mm), Inductance: 2.2 nH, Current Rating (Amps): 450 mA.