MCL1608V2-431-R
MCL1608V2-431-R Eaton - Electronics Division
eaton-mcl1608v2-multilayer-chip-inductor-data-sheet.pdf
Hersteller: Eaton - Electronics Division
Description: FIXED IND 430NH 150MA 3.4OHM SMD
Packaging: Tape & Reel (TR)
Tolerance: ±5%
Package / Case: 0603 (1608 Metric)
Size / Dimension: 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Mounting Type: Surface Mount
Shielding: Unshielded
Type: Multilayer
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
DC Resistance (DCR): 3.4Ohm Max
Q @ Freq: 8 @ 50MHz
Frequency - Self Resonant: 280MHz
Inductance Frequency - Test: 50 MHz
Supplier Device Package: 0603
Height - Seated (Max): 0.039" (1.00mm)
Inductance: 430 nH
Current Rating (Amps): 150 mA
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details MCL1608V2-431-R Eaton - Electronics Division
Description: FIXED IND 430NH 150MA 3.4OHM SMD, Packaging: Tape & Reel (TR), Tolerance: ±5%, Package / Case: 0603 (1608 Metric), Size / Dimension: 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm), Mounting Type: Surface Mount, Shielding: Unshielded, Type: Multilayer, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, DC Resistance (DCR): 3.4Ohm Max, Q @ Freq: 8 @ 50MHz, Frequency - Self Resonant: 280MHz, Inductance Frequency - Test: 50 MHz, Supplier Device Package: 0603, Height - Seated (Max): 0.039" (1.00mm), Inductance: 430 nH, Current Rating (Amps): 150 mA.