MCL1608V2-820-R
MCL1608V2-820-R Eaton - Electronics Division
eaton-mcl1608v2-multilayer-chip-inductor-data-sheet.pdf
Hersteller: Eaton - Electronics Division
Description: FIXED IND 82NH 300MA 1 OHM SMD
Packaging: Tape & Reel (TR)
Tolerance: ±5%
Package / Case: 0603 (1608 Metric)
Size / Dimension: 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Mounting Type: Surface Mount
Shielding: Unshielded
Type: Multilayer
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
DC Resistance (DCR): 1Ohm Max
Q @ Freq: 8 @ 100MHz
Frequency - Self Resonant: 800MHz
Inductance Frequency - Test: 100 MHz
Supplier Device Package: 0603
Height - Seated (Max): 0.039" (1.00mm)
Inductance: 82 nH
Current Rating (Amps): 300 mA
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details MCL1608V2-820-R Eaton - Electronics Division
Description: FIXED IND 82NH 300MA 1 OHM SMD, Packaging: Tape & Reel (TR), Tolerance: ±5%, Package / Case: 0603 (1608 Metric), Size / Dimension: 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm), Mounting Type: Surface Mount, Shielding: Unshielded, Type: Multilayer, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, DC Resistance (DCR): 1Ohm Max, Q @ Freq: 8 @ 100MHz, Frequency - Self Resonant: 800MHz, Inductance Frequency - Test: 100 MHz, Supplier Device Package: 0603, Height - Seated (Max): 0.039" (1.00mm), Inductance: 82 nH, Current Rating (Amps): 300 mA.
Weitere Produktangebote MCL1608V2-820-R
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
MCL1608V2-820-R MCL1608V2-820-R Hersteller : Eaton Electronics eaton_mcl1608v2_multilayer_chip_inductor_data_shee-1622900.pdf RF Inductors - SMD MCL Chip IND 1608 82nH 2 Pads