MCL2012V1-150-R
MCL2012V1-150-R Eaton - Electronics Division
eaton-mcl2012v1-multilayer-chip-inductor-data-sheet.pdf
Hersteller: Eaton - Electronics Division
Description: FIXED IND 15UH 50MA 750 MOHM SMD
Tolerance: ±20%
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: 0805 (2012 Metric)
Size / Dimension: 0.079" L x 0.047" W (2.00mm x 1.20mm)
Type: Multilayer
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
DC Resistance (DCR): 750mOhm Max
Frequency - Self Resonant: 19MHz
Inductance Frequency - Test: 1 MHz
Supplier Device Package: 0805
Height - Seated (Max): 0.043" (1.10mm)
Inductance: 15 µH
Current Rating (Amps): 50 mA
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details MCL2012V1-150-R Eaton - Electronics Division
Description: FIXED IND 15UH 50MA 750 MOHM SMD, Tolerance: ±20%, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: 0805 (2012 Metric), Size / Dimension: 0.079" L x 0.047" W (2.00mm x 1.20mm), Mounting Type: Surface Mount, Shielding: Unshielded, Type: Multilayer, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, DC Resistance (DCR): 750mOhm Max, Frequency - Self Resonant: 19MHz, Inductance Frequency - Test: 1 MHz, Supplier Device Package: 0805, Height - Seated (Max): 0.043" (1.10mm), Inductance: 15 µH, Current Rating (Amps): 50 mA.
Weitere Produktangebote MCL2012V1-150-R
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
MCL2012V1-150-R MCL2012V1-150-R Hersteller : Coiltronics / Eaton eaton-mcl2012v1-multilayer-chip-inductor-data-shee-1622891.pdf RF Inductors - SMD Chip Inductor 2*1.2*0.9mm 15.0uH
Produkt ist nicht verfügbar
MCL2012V1-150-R MCL2012V1-150-R Hersteller : Eaton Electronics eaton-mcl2012v1-multilayer-chip-inductor-data-sheet.pdf RF Inductors - SMD MCL Chip IND 2012 15.0uH 2 Pads