MCL2012V2-270-R
MCL2012V2-270-R Eaton - Electronics Division
eaton-mcl2012v2-multilayer-chip-inductor-data-sheet.pdf
Hersteller: Eaton - Electronics Division
Description: FIXED IND 27NH 300MA 550MOHM SMD
Packaging: Tape & Reel (TR)
Tolerance: ±5%
Package / Case: 0805 (2012 Metric)
Size / Dimension: 0.079" L x 0.047" W (2.00mm x 1.20mm)
Type: Multilayer
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
DC Resistance (DCR): 550mOhm Max
Q @ Freq: 15 @ 100MHz
Frequency - Self Resonant: 1.4GHz
Inductance Frequency - Test: 100 MHz
Supplier Device Package: 0805
Height - Seated (Max): 0.043" (1.10mm)
Inductance: 27 nH
Current Rating (Amps): 300 mA
Produktbewertung abgeben
Technische Details MCL2012V2-270-R Eaton - Electronics Division
Description: FIXED IND 27NH 300MA 550MOHM SMD, Packaging: Tape & Reel (TR), Tolerance: ±5%, Package / Case: 0805 (2012 Metric), Size / Dimension: 0.079" L x 0.047" W (2.00mm x 1.20mm), Mounting Type: Surface Mount, Shielding: Unshielded, Type: Multilayer, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, DC Resistance (DCR): 550mOhm Max, Q @ Freq: 15 @ 100MHz, Frequency - Self Resonant: 1.4GHz, Inductance Frequency - Test: 100 MHz, Supplier Device Package: 0805, Height - Seated (Max): 0.043" (1.10mm), Inductance: 27 nH, Current Rating (Amps): 300 mA.
Weitere Produktangebote MCL2012V2-270-R
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
MCL2012V2-270-R Hersteller : Coiltronics / Eaton eaton-mcl2012v2-multilayer-chip-inductor-data-shee-1622887.pdf Fixed Inductors 27 NH 20%