MCL2V0603-560-R Eaton - Electronics Division
Hersteller: Eaton - Electronics Division
Description: IND MCL2V0603 56NH 60MA 4
Packaging: Tape & Reel (TR)
Tolerance: ±5%
Package / Case: 0201 (0603 Metric)
Size / Dimension: 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Type: Multilayer
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
DC Resistance (DCR): 2.8Ohm Max
Q @ Freq: 12 @ 300MHz
Frequency - Self Resonant: 1.4GHz
Material - Core: Ceramic
Inductance Frequency - Test: 300 MHz
Supplier Device Package: 0201
Height - Seated (Max): 0.013" (0.33mm)
Inductance: 56 nH
Current Rating (Amps): 80 mA
Produktbewertung abgeben
Technische Details MCL2V0603-560-R Eaton - Electronics Division
Description: IND MCL2V0603 56NH 60MA 4, Packaging: Tape & Reel (TR), Tolerance: ±5%, Package / Case: 0201 (0603 Metric), Size / Dimension: 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm), Mounting Type: Surface Mount, Shielding: Unshielded, Type: Multilayer, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, DC Resistance (DCR): 2.8Ohm Max, Q @ Freq: 12 @ 300MHz, Frequency - Self Resonant: 1.4GHz, Material - Core: Ceramic, Inductance Frequency - Test: 300 MHz, Supplier Device Package: 0201, Height - Seated (Max): 0.013" (0.33mm), Inductance: 56 nH, Current Rating (Amps): 80 mA.
Weitere Produktangebote MCL2V0603-560-R
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
MCL2V0603-560-R Hersteller : Eaton - Electronics Division Description: IND MCL2V0603 56NH 60MA 4
Packaging: Cut Tape (CT)
Tolerance: ±5%
Type: Multilayer
Q @ Freq: 12 @ 300MHz
Material - Core: Ceramic
Supplier Device Package: 0201
Inductance: 56 nH
Current Rating (Amps): 80 mA
Produkt ist nicht verfügbar
MCL2V0603-560-R MCL2V0603-560-R Hersteller : Bussmann / Eaton RF Inductors - SMD IND, MCL2V0603, 56nH, 60mA, 4Ohm, SMT