MCL2V0603-6R8-R Eaton - Electronics Division
Hersteller: Eaton - Electronics Division
Description: IND MCL2V06036.8NH250MA 0.50
Packaging: Tape & Reel (TR)
Tolerance: ±5%
Package / Case: 0201 (0603 Metric)
Size / Dimension: 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Type: Multilayer
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
DC Resistance (DCR): 500mOhm Max
Q @ Freq: 14 @ 500MHz
Frequency - Self Resonant: 4.9GHz
Material - Core: Ceramic
Inductance Frequency - Test: 500 MHz
Supplier Device Package: 0201
Height - Seated (Max): 0.013" (0.33mm)
Inductance: 6.8 nH
Current Rating (Amps): 250 mA