MCL2V0603-910-R Eaton - Electronics Division
Hersteller: Eaton - Electronics Division
Description: IND MCL2V060391NH60MA 3.9SM
Tolerance: ±5%
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: 0201 (0603 Metric)
Size / Dimension: 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Type: Multilayer
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
DC Resistance (DCR): 3.9Ohm Max
Q @ Freq: 11 @ 300MHz
Frequency - Self Resonant: 1.1GHz
Material - Core: Ceramic
Inductance Frequency - Test: 300 MHz
Supplier Device Package: 0201
Height - Seated (Max): 0.013" (0.33mm)
Inductance: 91 nH
Current Rating (Amps): 60 mA
Produktbewertung abgeben
Technische Details MCL2V0603-910-R Eaton - Electronics Division
Description: IND MCL2V060391NH60MA 3.9SM, Tolerance: ±5%, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: 0201 (0603 Metric), Size / Dimension: 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm), Mounting Type: Surface Mount, Shielding: Unshielded, Type: Multilayer, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, DC Resistance (DCR): 3.9Ohm Max, Q @ Freq: 11 @ 300MHz, Frequency - Self Resonant: 1.1GHz, Material - Core: Ceramic, Inductance Frequency - Test: 300 MHz, Supplier Device Package: 0201, Height - Seated (Max): 0.013" (0.33mm), Inductance: 91 nH, Current Rating (Amps): 60 mA.
Weitere Produktangebote MCL2V0603-910-R
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
MCL2V0603-910-R MCL2V0603-910-R Hersteller : Bussmann / Eaton RF Inductors - SMD IND,MCL2V0603,91nH,60mA, 3.9ohm,SMT