MCLA1005V2-430-R
MCLA1005V2-430-R Eaton - Electronics Division
eaton-mcla1005v2-automotive-multilayer-chip-inductor-data-sheet.pdf
Hersteller: Eaton - Electronics Division
Description: FIXED IND 43NH 200MA 1.1 OHM SMD
Tolerance: ±5%
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: 0402 (1005 Metric)
Size / Dimension: 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Type: Multilayer
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C
DC Resistance (DCR): 1.1Ohm Max
Q @ Freq: 8 @ 100MHz
Frequency - Self Resonant: 1.1GHz
Ratings: AEC-Q200
Inductance Frequency - Test: 100 MHz
Supplier Device Package: 0402
Height - Seated (Max): 0.026" (0.65mm)
Inductance: 43 nH
Current Rating (Amps): 200 mA
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details MCLA1005V2-430-R Eaton - Electronics Division
Description: FIXED IND 43NH 200MA 1.1 OHM SMD, Tolerance: ±5%, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: 0402 (1005 Metric), Size / Dimension: 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm), Mounting Type: Surface Mount, Shielding: Unshielded, Type: Multilayer, Operating Temperature: -40°C ~ 125°C, DC Resistance (DCR): 1.1Ohm Max, Q @ Freq: 8 @ 100MHz, Frequency - Self Resonant: 1.1GHz, Ratings: AEC-Q200, Inductance Frequency - Test: 100 MHz, Supplier Device Package: 0402, Height - Seated (Max): 0.026" (0.65mm), Inductance: 43 nH, Current Rating (Amps): 200 mA.
Weitere Produktangebote MCLA1005V2-430-R
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
MCLA1005V2-430-R MCLA1005V2-430-R Hersteller : Eaton - Electronics Division eaton-mcla1005v2-automotive-multilayer-chip-inductor-data-sheet.pdf Description: FIXED IND 43NH 200MA 1.1 OHM SMD
Packaging: Cut Tape (CT)
Tolerance: ±5%
Type: Multilayer
Q @ Freq: 8 @ 100MHz
Ratings: AEC-Q200
Supplier Device Package: 0402
Inductance: 43 nH
Current Rating (Amps): 200 mA
Produkt ist nicht verfügbar
MCLA1005V2-430-R Hersteller : Bussmann / Eaton eaton-mcla1005v2-automotive-multilayer-chip-induct-1804306.pdf Fixed Inductors 43 NH 5% AEC-Q200