MCLA1608V1-R330-R
MCLA1608V1-R330-R Eaton - Electronics Division
eaton-mcla1608v1-automotive-multilayer-chip-inductor-data-sheet.pdf
Hersteller: Eaton - Electronics Division
Description: FIXED IND 330NH 50MA 500 MOHM
Packaging: Tape & Reel (TR)
Tolerance: ±10%
Package / Case: 0603 (1608 Metric)
Size / Dimension: 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Type: Multilayer
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C
DC Resistance (DCR): 500mOhm Max
Q @ Freq: 20 @ 25MHz
Frequency - Self Resonant: 125MHz
Ratings: AEC-Q200
Inductance Frequency - Test: 25 MHz
Supplier Device Package: 0603
Height - Seated (Max): 0.039" (1.00mm)
Inductance: 330 nH
Current Rating (Amps): 50 mA
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details MCLA1608V1-R330-R Eaton - Electronics Division
Description: FIXED IND 330NH 50MA 500 MOHM, Packaging: Tape & Reel (TR), Tolerance: ±10%, Package / Case: 0603 (1608 Metric), Size / Dimension: 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm), Mounting Type: Surface Mount, Shielding: Unshielded, Type: Multilayer, Operating Temperature: -40°C ~ 125°C, DC Resistance (DCR): 500mOhm Max, Q @ Freq: 20 @ 25MHz, Frequency - Self Resonant: 125MHz, Ratings: AEC-Q200, Inductance Frequency - Test: 25 MHz, Supplier Device Package: 0603, Height - Seated (Max): 0.039" (1.00mm), Inductance: 330 nH, Current Rating (Amps): 50 mA.
Weitere Produktangebote MCLA1608V1-R330-R
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
MCLA1608V1-R330-R MCLA1608V1-R330-R Hersteller : Coiltronics / Eaton eaton_mcla1608v1_automotive_multilayer_chip_induct-1804318.pdf RF Inductors - SMD 330 NH 10% AEC-Q200
Produkt ist nicht verfügbar
MCLA1608V1-R330-R MCLA1608V1-R330-R Hersteller : Eaton Electronics eaton_mcla1608v1_automotive_multilayer_chip_induct-1804318.pdf RF Inductors - SMD MCLA Auto Chip IND 1608 330uH 2 Pads