MCLA2012V1-5R6-R
MCLA2012V1-5R6-R Eaton - Electronics Division
eaton-mcla2012v1-automotive-multilayer-chip-inductor-data-sheet.pdf
Hersteller: Eaton - Electronics Division
Description: FIXED IND 5.6UH 15MA 1 OHM SMD
Tolerance: ±10%
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: 0805 (2012 Metric)
Size / Dimension: 0.079" L x 0.047" W (2.00mm x 1.20mm)
Type: Multilayer
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C
DC Resistance (DCR): 1Ohm Max
Q @ Freq: 30 @ 4MHz
Frequency - Self Resonant: 32MHz
Ratings: AEC-Q200
Inductance Frequency - Test: 4 MHz
Supplier Device Package: 0805
Height - Seated (Max): 0.043" (1.10mm)
Inductance: 5.6 µH
Current Rating (Amps): 15 mA
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details MCLA2012V1-5R6-R Eaton - Electronics Division
Description: FIXED IND 5.6UH 15MA 1 OHM SMD, Tolerance: ±10%, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: 0805 (2012 Metric), Size / Dimension: 0.079" L x 0.047" W (2.00mm x 1.20mm), Mounting Type: Surface Mount, Shielding: Unshielded, Type: Multilayer, Operating Temperature: -40°C ~ 125°C, DC Resistance (DCR): 1Ohm Max, Q @ Freq: 30 @ 4MHz, Frequency - Self Resonant: 32MHz, Ratings: AEC-Q200, Inductance Frequency - Test: 4 MHz, Supplier Device Package: 0805, Height - Seated (Max): 0.043" (1.10mm), Inductance: 5.6 µH, Current Rating (Amps): 15 mA.