MCLA2012V1-8R2-R
MCLA2012V1-8R2-R Eaton - Electronics Division
eaton-mcla2012v1-automotive-multilayer-chip-inductor-data-sheet.pdf
Hersteller: Eaton - Electronics Division
Description: FIXED IND 8.2UH 15MA 1.05OHM SMD
Packaging: Tape & Reel (TR)
Tolerance: ±10%
Package / Case: 0805 (2012 Metric)
Size / Dimension: 0.079" L x 0.047" W (2.00mm x 1.20mm)
Type: Multilayer
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C
DC Resistance (DCR): 1.05Ohm Max
Q @ Freq: 30 @ 4MHz
Frequency - Self Resonant: 26MHz
Ratings: AEC-Q200
Inductance Frequency - Test: 4 MHz
Supplier Device Package: 0805
Height - Seated (Max): 0.043" (1.10mm)
Part Status: Active
Inductance: 8.2 µH
Current Rating (Amps): 15 mA
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details MCLA2012V1-8R2-R Eaton - Electronics Division
Description: FIXED IND 8.2UH 15MA 1.05OHM SMD, Packaging: Tape & Reel (TR), Tolerance: ±10%, Package / Case: 0805 (2012 Metric), Size / Dimension: 0.079" L x 0.047" W (2.00mm x 1.20mm), Mounting Type: Surface Mount, Shielding: Unshielded, Type: Multilayer, Operating Temperature: -40°C ~ 125°C, DC Resistance (DCR): 1.05Ohm Max, Q @ Freq: 30 @ 4MHz, Frequency - Self Resonant: 26MHz, Ratings: AEC-Q200, Inductance Frequency - Test: 4 MHz, Supplier Device Package: 0805, Height - Seated (Max): 0.043" (1.10mm), Part Status: Active, Inductance: 8.2 µH, Current Rating (Amps): 15 mA.