MCLA3216V1-R056-R
MCLA3216V1-R056-R Eaton - Electronics Division
eaton-mcla3216v1-automotive-multilayer-chip-inductor-data-sheet.pdf
Hersteller: Eaton - Electronics Division
Description: FIXED IND 56NH 300MA 200MOHM SMD
Tolerance: ±10%
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: 1206 (3216 Metric)
Size / Dimension: 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Type: Multilayer
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C
DC Resistance (DCR): 200mOhm Max
Q @ Freq: 30 @ 50MHz
Frequency - Self Resonant: 320MHz
Ratings: AEC-Q200
Inductance Frequency - Test: 50 MHz
Supplier Device Package: 1206
Height - Seated (Max): 0.043" (1.10mm)
Inductance: 56 nH
Current Rating (Amps): 300 mA