MCLA3216V1-R270-R
MCLA3216V1-R270-R Eaton - Electronics Division
eaton-mcla3216v1-automotive-multilayer-chip-inductor-data-sheet.pdf
Hersteller: Eaton - Electronics Division
Description: FIXED IND 270NH 250MA 300MOHM SM
Packaging: Tape & Reel (TR)
Tolerance: ±10%
Package / Case: 1206 (3216 Metric)
Size / Dimension: 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Type: Multilayer
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C
DC Resistance (DCR): 300mOhm Max
Q @ Freq: 25 @ 25MHz
Frequency - Self Resonant: 150MHz
Ratings: AEC-Q200
Inductance Frequency - Test: 25 MHz
Supplier Device Package: 1206
Height - Seated (Max): 0.043" (1.10mm)
Inductance: 270 nH
Current Rating (Amps): 250 mA
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details MCLA3216V1-R270-R Eaton - Electronics Division
Description: FIXED IND 270NH 250MA 300MOHM SM, Packaging: Tape & Reel (TR), Tolerance: ±10%, Package / Case: 1206 (3216 Metric), Size / Dimension: 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm), Mounting Type: Surface Mount, Shielding: Unshielded, Type: Multilayer, Operating Temperature: -40°C ~ 125°C, DC Resistance (DCR): 300mOhm Max, Q @ Freq: 25 @ 25MHz, Frequency - Self Resonant: 150MHz, Ratings: AEC-Q200, Inductance Frequency - Test: 25 MHz, Supplier Device Package: 1206, Height - Seated (Max): 0.043" (1.10mm), Inductance: 270 nH, Current Rating (Amps): 250 mA.
Weitere Produktangebote MCLA3216V1-R270-R
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
MCLA3216V1-R270-R MCLA3216V1-R270-R Hersteller : Eaton Electronics eaton-mcla3216v1-automotive-multilayer-chip-inductor-data-sheet.pdf RF Inductors - SMD MCLA Auto Chip IND 3216 0.270uH 2 Pads