Produkte > CORNELL DUBILIER KNOWLES > MCM01-010D240G-F
MCM01-010D240G-F
MCM01-010D240G-F Cornell Dubilier Knowles
MCM-MIN.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP PTFE 24PF 2% 500V SMD
Packaging: Bulk
Tolerance: ±2%
Features: RF, High Frequency
Package / Case: Nonstandard SMD
Size / Dimension: 0.500" L x 0.400" W (12.70mm x 10.16mm)
Mounting Type: Surface Mount
Operating Temperature: -55°C ~ 200°C
Dielectric Material: Polytetrafluoroethylene (PTFE)
Capacitance: 24 pF
Voltage - Rated: 500 V
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details MCM01-010D240G-F Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP PTFE 24PF 2% 500V SMD, Packaging: Bulk, Tolerance: ±2%, Features: RF, High Frequency, Package / Case: Nonstandard SMD, Size / Dimension: 0.500" L x 0.400" W (12.70mm x 10.16mm), Mounting Type: Surface Mount, Operating Temperature: -55°C ~ 200°C, Dielectric Material: Polytetrafluoroethylene (PTFE), Capacitance: 24 pF, Voltage - Rated: 500 V.