MCQ1V1608-R680-R
MCQ1V1608-R680-R Eaton - Electronics Division
eaton-mcq1v1608-multilayer-high-q-chip-inductor-data-sheet.pdf
Hersteller: Eaton - Electronics Division
Description: FIXED IND 680NH 50MA 900MOHM SMD
Tolerance: ±10%
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: 0603 (1608 Metric)
Size / Dimension: 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Type: Multilayer
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
DC Resistance (DCR): 900mOhm Max
Q @ Freq: 20 @ 25MHz
Frequency - Self Resonant: 90MHz
Inductance Frequency - Test: 25 MHz
Supplier Device Package: 0603
Height - Seated (Max): 0.039" (1.00mm)
Part Status: Active
Inductance: 680 nH
Current Rating (Amps): 50 mA
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details MCQ1V1608-R680-R Eaton - Electronics Division
Description: FIXED IND 680NH 50MA 900MOHM SMD, Tolerance: ±10%, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: 0603 (1608 Metric), Size / Dimension: 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm), Mounting Type: Surface Mount, Shielding: Unshielded, Type: Multilayer, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, DC Resistance (DCR): 900mOhm Max, Q @ Freq: 20 @ 25MHz, Frequency - Self Resonant: 90MHz, Inductance Frequency - Test: 25 MHz, Supplier Device Package: 0603, Height - Seated (Max): 0.039" (1.00mm), Part Status: Active, Inductance: 680 nH, Current Rating (Amps): 50 mA.
Weitere Produktangebote MCQ1V1608-R680-R
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
MCQ1V1608-R680-R MCQ1V1608-R680-R Hersteller : Eaton Electronics eaton_mcq1v1608_multilayer_high_q_chip_inductor_da-1890695.pdf RF Inductors - SMD Multi H Q, IND 680nH Q20 50mA 2PADS SMT