MCQ1V2012-1R2-R
MCQ1V2012-1R2-R Eaton - Electronics Division
eaton-mcq1v2012-multilayer-high-q-chip-inductor-data-sheet.pdf
Hersteller: Eaton - Electronics Division
Description: FIXED IND 1.2UH 50MA 400MOHM SMD
Tolerance: ±10%
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: 0805 (2012 Metric)
Size / Dimension: 0.079" L x 0.047" W (2.00mm x 1.20mm)
Type: Multilayer
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
DC Resistance (DCR): 400mOhm Max
Q @ Freq: 35 @ 10MHz
Frequency - Self Resonant: 65MHz
Inductance Frequency - Test: 10 MHz
Supplier Device Package: 0805
Height - Seated (Max): 0.043" (1.10mm)
Inductance: 1.2 µH
Current Rating (Amps): 50 mA
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details MCQ1V2012-1R2-R Eaton - Electronics Division
Description: FIXED IND 1.2UH 50MA 400MOHM SMD, Tolerance: ±10%, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: 0805 (2012 Metric), Size / Dimension: 0.079" L x 0.047" W (2.00mm x 1.20mm), Mounting Type: Surface Mount, Shielding: Unshielded, Type: Multilayer, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, DC Resistance (DCR): 400mOhm Max, Q @ Freq: 35 @ 10MHz, Frequency - Self Resonant: 65MHz, Inductance Frequency - Test: 10 MHz, Supplier Device Package: 0805, Height - Seated (Max): 0.043" (1.10mm), Inductance: 1.2 µH, Current Rating (Amps): 50 mA.
Weitere Produktangebote MCQ1V2012-1R2-R
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
MCQ1V2012-1R2-R MCQ1V2012-1R2-R Hersteller : Coiltronics / Eaton eaton_mcq1v2012_multilayer_high_q_chip_inductor_da-1890641.pdf RF Inductors - SMD Multi H Q, IND 1.2uH Q35 50mA 2PADS SMT