Produkte > EATON ELECTRONICS > MCQ1V2012-R082-R
MCQ1V2012-R082-R
MCQ1V2012-R082-R Eaton Electronics
eaton_mcq1v2012_multilayer_high_q_chip_inductor_da-1890641.pdf
Hersteller: Eaton Electronics
RF Inductors - SMD Multi H Q, IND 82nH Q25 300mA 2PADS SMT
auf Bestellung 3768 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 18
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details MCQ1V2012-R082-R Eaton Electronics
Description: FIXED IND 82NH 300MA 200MOHM SMD, Tolerance: ±10%, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: 0805 (2012 Metric), Size / Dimension: 0.079" L x 0.047" W (2.00mm x 1.20mm), Mounting Type: Surface Mount, Shielding: Unshielded, Type: Multilayer, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, DC Resistance (DCR): 200mOhm Max, Q @ Freq: 25 @ 50MHz, Frequency - Self Resonant: 280MHz, Inductance Frequency - Test: 50 MHz, Supplier Device Package: 0805, Height - Seated (Max): 0.043" (1.10mm), Inductance: 82 nH, Current Rating (Amps): 300 mA.
Weitere Produktangebote MCQ1V2012-R082-R
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
MCQ1V2012-R082-R MCQ1V2012-R082-R Hersteller : Eaton - Electronics Division eaton-mcq1v2012-multilayer-high-q-chip-inductor-data-sheet.pdf Description: FIXED IND 82NH 300MA 200MOHM SMD
Tolerance: ±10%
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: 0805 (2012 Metric)
Size / Dimension: 0.079" L x 0.047" W (2.00mm x 1.20mm)
Mounting Type: Surface Mount
Shielding: Unshielded
Type: Multilayer
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
DC Resistance (DCR): 200mOhm Max
Q @ Freq: 25 @ 50MHz
Frequency - Self Resonant: 280MHz
Inductance Frequency - Test: 50 MHz
Supplier Device Package: 0805
Height - Seated (Max): 0.043" (1.10mm)
Inductance: 82 nH
Current Rating (Amps): 300 mA
Produkt ist nicht verfügbar
Tolerance: ±10%
Packaging: Cut Tape (CT)
Mounting Type: Surface Mount
Shielding: Unshielded
Type: Multilayer
Q @ Freq: 25 @ 50MHz
Supplier Device Package: 0805
Inductance: 82 nH
Current Rating (Amps): 300 mA