MCQ1V3216-R056-R
MCQ1V3216-R056-R Eaton - Electronics Division
eaton-mcq1v3216-multilayer-high-q-chip-inductor-data-sheet.pdf
Hersteller: Eaton - Electronics Division
Description: FIXED IND 56NH 300MA 200MOHM SMD
Tolerance: ±10%
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: 1206 (3216 Metric)
Size / Dimension: 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Type: Multilayer
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
DC Resistance (DCR): 200mOhm Max
Q @ Freq: 30 @ 50MHz
Frequency - Self Resonant: 320MHz
Inductance Frequency - Test: 50 MHz
Supplier Device Package: 1206
Height - Seated (Max): 0.043" (1.10mm)
Inductance: 56 nH
Current Rating (Amps): 300 mA
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details MCQ1V3216-R056-R Eaton - Electronics Division
Description: FIXED IND 56NH 300MA 200MOHM SMD, Tolerance: ±10%, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: 1206 (3216 Metric), Size / Dimension: 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm), Mounting Type: Surface Mount, Shielding: Unshielded, Type: Multilayer, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, DC Resistance (DCR): 200mOhm Max, Q @ Freq: 30 @ 50MHz, Frequency - Self Resonant: 320MHz, Inductance Frequency - Test: 50 MHz, Supplier Device Package: 1206, Height - Seated (Max): 0.043" (1.10mm), Inductance: 56 nH, Current Rating (Amps): 300 mA.
Weitere Produktangebote MCQ1V3216-R056-R
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
MCQ1V3216-R056-R MCQ1V3216-R056-R Hersteller : Bussmann / Eaton eaton_mcq1v3216_multilayer_high_q_chip_inductor_da-1890705.pdf RF Inductors - SMD Multi H Q, IND 56nH Q30 300mA 2PADS SMT