MCU15N10-TP
MCU15N10-TP Micro Commercial Co
MCU15N10.pdf
Hersteller: Micro Commercial Co
Description: MOSFET N-CH
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: TO-252-3, DPak (2 Leads + Tab), SC-63
Mounting Type: Surface Mount
Operating Temperature: -55°C ~ 175°C (TJ)
Technology: MOSFET (Metal Oxide)
FET Type: N-Channel
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C: 15A (Tc)
Rds On (Max) @ Id, Vgs: 100mOhm @ 5A, 10V
Power Dissipation (Max): 28W
Vgs(th) (Max) @ Id: 2.9V @ 250µA
Supplier Device Package: DPAK
Part Status: Obsolete
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On): 10V
Vgs (Max): ±20V
Drain to Source Voltage (Vdss): 100 V
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs: 11 nC @ 10 V
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds: 612 pF @ 50 V
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details MCU15N10-TP Micro Commercial Co
Description: MOSFET N-CH, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: TO-252-3, DPak (2 Leads + Tab), SC-63, Mounting Type: Surface Mount, Operating Temperature: -55°C ~ 175°C (TJ), Technology: MOSFET (Metal Oxide), FET Type: N-Channel, Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C: 15A (Tc), Rds On (Max) @ Id, Vgs: 100mOhm @ 5A, 10V, Power Dissipation (Max): 28W, Vgs(th) (Max) @ Id: 2.9V @ 250µA, Supplier Device Package: DPAK, Part Status: Obsolete, Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On): 10V, Vgs (Max): ±20V, Drain to Source Voltage (Vdss): 100 V, Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs: 11 nC @ 10 V, Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds: 612 pF @ 50 V.
Weitere Produktangebote MCU15N10-TP
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
MCU15N10-TP Hersteller : Micro Commercial Components (MCC) MCU15N10(DPAK)-V1-1665669.pdf MOSFET N-Ch 100Vds 20Vgs 15A 28W 120pF