MDD2-250-10
MDD2-250-10 Remington Industries
WireTerminalsDataSheet.pdf
Hersteller: Remington Industries
Description: QUICK CONNECT TERM MALE 10PCS
Contact Finish: Tin
Color: Blue
Mounting Type: Free Hanging (In-Line)
Wire Gauge: 14-16 AWG
Insulation: Insulated
Terminal Type: Standard
Length - Overall: 0.827" (21.00mm)
Termination: Crimp
Tab Thickness: 0.032" (0.81mm)
Tab Width: 0.250" (6.35mm)
Tab Length: 0.433" (11.00mm)
Contact Material: Brass
Part Status: Active
auf Bestellung 39 Stücke:
Produktbewertung abgeben
Technische Details MDD2-250-10 Remington Industries
Description: QUICK CONNECT TERM MALE 10PCS, Packaging: Bulk, Gender: Male, Contact Finish: Tin, Color: Blue, Mounting Type: Free Hanging (In-Line), Wire Gauge: 14-16 AWG, Insulation: Insulated, Terminal Type: Standard, Length - Overall: 0.827" (21.00mm), Termination: Crimp, Tab Thickness: 0.032" (0.81mm), Tab Width: 0.250" (6.35mm), Tab Length: 0.433" (11.00mm), Contact Material: Brass, Part Status: Active.