Produkte > DELTA ELECTRONICS > MDS-100BPS15 BA
MDS-100BPS15 BA
MDS-100BPS15 BA Delta Electronics
MDS-100BPS15-B
Hersteller: Delta Electronics
Description: AC/DC CONVERTER 15V 80W
Packaging: Bulk
Power (Watts): 80W (100W Forced Air)
Features: Universal Input
Size / Dimension: 4.00" L x 2.00" W x 1.25" H (101.6mm x 50.8mm x 31.8mm)
Mounting Type: Chassis Mount
Voltage - Input: 90 ~ 264 VAC
Type: Open Frame
Operating Temperature: -10°C ~ 70°C (With Derating)
Applications: ITE (Commercial), Medical
Approval Agency: CB Scheme, CE, CQC, EN, UL
Efficiency: 88%
Voltage - Output 1: 15V
Part Status: Active
Number of Outputs: 1
Voltage - Isolation: 4 kV
Standard Number: 50581; 55011; 55032; 60601-1; 60950-1
Current - Output 1: 5.3 A
auf Bestellung 61 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details MDS-100BPS15 BA Delta Electronics
Description: AC/DC CONVERTER 15V 80W, Packaging: Bulk, Power (Watts): 80W (100W Forced Air), Features: Universal Input, Size / Dimension: 4.00" L x 2.00" W x 1.25" H (101.6mm x 50.8mm x 31.8mm), Mounting Type: Chassis Mount, Voltage - Input: 90 ~ 264 VAC, Type: Open Frame, Operating Temperature: -10°C ~ 70°C (With Derating), Applications: ITE (Commercial), Medical, Approval Agency: CB Scheme, CE, CQC, EN, UL, Efficiency: 88%, Voltage - Output 1: 15V, Part Status: Active, Number of Outputs: 1, Voltage - Isolation: 4 kV, Standard Number: 50581; 55011; 55032; 60601-1; 60950-1, Current - Output 1: 5.3 A.
Weitere Produktangebote MDS-100BPS15 BA
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
MDS-100BPS15BA Hersteller : Delta Power AC/DC Power Supply Single-OUT 15V 6.7A 100W 6-Pin Carton
Produkt ist nicht verfügbar
MDS-100BPS15 BA MDS-100BPS15 BA Hersteller : Delta Electronics Datasheet_MDS_100BPS15_B.pdf Power Supplies - Chassis Mount 100W/15V power supply