MEXY2A154K Cornell Dubilier Knowles
MEXY.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP FILM 0.15UF 10% 275VAC RAD
Packaging: Bulk
Tolerance: ±10%
Package / Case: Radial
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 100°C
Applications: EMI, RFI Suppression
Lead Spacing: 0.591" (15.00mm)
Voltage Rating - AC: 275V
Height - Seated (Max): 0.591" (15.00mm)
Capacitance: 0.15 µF
Size / Dimension: 0.689" L x 0.256" W (17.50mm x 6.50mm)
Produktbewertung abgeben
Technische Details MEXY2A154K Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP FILM 0.15UF 10% 275VAC RAD, Packaging: Bulk, Tolerance: ±10%, Package / Case: Radial, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 100°C, Applications: EMI, RFI Suppression, Lead Spacing: 0.591" (15.00mm), Termination: PC Pins, Ratings: X2, Y2, Dielectric Material: Polyester, Metallized, Voltage Rating - AC: 275V, Height - Seated (Max): 0.591" (15.00mm), Capacitance: 0.15 µF, Size / Dimension: 0.689" L x 0.256" W (17.50mm x 6.50mm).