MEXY2A225K Cornell Dubilier Knowles
MEXY.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP FILM 2.2UF 10% 275VAC RADIAL
Packaging: Bulk
Tolerance: ±10%
Package / Case: Radial
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 100°C
Applications: EMI, RFI Suppression
Lead Spacing: 1.083" (27.50mm)
Voltage Rating - AC: 275V
Height - Seated (Max): 1.181" (30.00mm)
Part Status: Obsolete
Capacitance: 2.2 µF
Size / Dimension: 1.201" L x 0.748" W (30.50mm x 19.00mm)
Produktbewertung abgeben
Technische Details MEXY2A225K Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP FILM 2.2UF 10% 275VAC RADIAL, Packaging: Bulk, Tolerance: ±10%, Package / Case: Radial, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 100°C, Applications: EMI, RFI Suppression, Lead Spacing: 1.083" (27.50mm), Termination: PC Pins, Ratings: X2, Y2, Dielectric Material: Polyester, Metallized, Voltage Rating - AC: 275V, Height - Seated (Max): 1.181" (30.00mm), Part Status: Obsolete, Capacitance: 2.2 µF, Size / Dimension: 1.201" L x 0.748" W (30.50mm x 19.00mm).