MEXY2A472K Cornell Dubilier Knowles
MEXY.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP FILM 4700PF 10% 275VAC RAD
Packaging: Bulk
Tolerance: ±10%
Package / Case: Radial
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 100°C
Applications: EMI, RFI Suppression
Lead Spacing: 0.492" (12.50mm)
Voltage Rating - AC: 275V
Height - Seated (Max): 0.472" (12.00mm)
Capacitance: 4700 pF
Size / Dimension: 0.591" L x 0.197" W (15.00mm x 5.00mm)
Produktbewertung abgeben
Technische Details MEXY2A472K Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP FILM 4700PF 10% 275VAC RAD, Packaging: Bulk, Tolerance: ±10%, Package / Case: Radial, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 100°C, Applications: EMI, RFI Suppression, Lead Spacing: 0.492" (12.50mm), Termination: PC Pins, Ratings: X2, Y2, Dielectric Material: Polyester, Metallized, Voltage Rating - AC: 275V, Height - Seated (Max): 0.472" (12.00mm), Capacitance: 4700 pF, Size / Dimension: 0.591" L x 0.197" W (15.00mm x 5.00mm).