MEXY2A473K Cornell Dubilier Knowles
MEXY.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP FILM 0.047UF 10% 275VAC RAD
Packaging: Bulk
Tolerance: ±10%
Package / Case: Radial
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 100°C
Applications: EMI, RFI Suppression
Lead Spacing: 0.492" (12.50mm)
Termination: PC Pins
Ratings: X2, Y2
Dielectric Material: Polyester, Metallized
Voltage Rating - AC: 275V
Height - Seated (Max): 0.532" (13.50mm)
Capacitance: 0.047 µF
Size / Dimension: 0.591" L x 0.236" W (15.00mm x 6.00mm)
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details MEXY2A473K Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP FILM 0.047UF 10% 275VAC RAD, Packaging: Bulk, Tolerance: ±10%, Package / Case: Radial, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 100°C, Applications: EMI, RFI Suppression, Lead Spacing: 0.492" (12.50mm), Termination: PC Pins, Ratings: X2, Y2, Dielectric Material: Polyester, Metallized, Voltage Rating - AC: 275V, Height - Seated (Max): 0.532" (13.50mm), Capacitance: 0.047 µF, Size / Dimension: 0.591" L x 0.236" W (15.00mm x 6.00mm).