MF200DU12FJ
MF200DU12FJ YANGJIE TECHNOLOGY
MF200DU12FJ.pdf
Hersteller: YANGJIE TECHNOLOGY
Category: Diode modules
Description: Module: diode; double independent; 1.2kV; If: 100Ax2; FJ; screw
Max. off-state voltage: 1.2kV
Load current: 100A x2
Semiconductor structure: double independent
Case: FJ
Reverse recovery time: 50ns
Type of semiconductor module: diode
Technology: FRED
Electrical mounting: screw
Mechanical mounting: screw
Max. forward voltage: 1.6V
Max. forward impulse current: 1.45kA
auf Bestellung 5 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 3
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details MF200DU12FJ YANGJIE TECHNOLOGY
Category: Diode modules, Description: Module: diode; double independent; 1.2kV; If: 100Ax2; FJ; screw, Max. off-state voltage: 1.2kV, Load current: 100A x2, Semiconductor structure: double independent, Case: FJ, Reverse recovery time: 50ns, Type of semiconductor module: diode, Technology: FRED, Electrical mounting: screw, Mechanical mounting: screw, Max. forward voltage: 1.6V, Max. forward impulse current: 1.45kA.