MFBM1V1608-190-R
MFBM1V1608-190-R Eaton - Electronics Division
eaton-mfbm1v1608-high-current-multilayer-ferrite-chip-bead-data-sheet.pdf
Hersteller: Eaton - Electronics Division
Description: FERRITE BEAD 19 OHM 0603 1LN
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: 0603 (1608 Metric)
Filter Type: Power Line
Size / Dimension: 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Mounting Type: Surface Mount
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Height (Max): 0.039" (1.00mm)
Current Rating (Max): 5A
DC Resistance (DCR) (Max): 30mOhm
Number of Lines: 1
Impedance @ Frequency: 19 Ohms @ 100 MHz
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details MFBM1V1608-190-R Eaton - Electronics Division
Description: FERRITE BEAD 19 OHM 0603 1LN, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: 0603 (1608 Metric), Filter Type: Power Line, Size / Dimension: 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm), Mounting Type: Surface Mount, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Height (Max): 0.039" (1.00mm), Current Rating (Max): 5A, DC Resistance (DCR) (Max): 30mOhm, Number of Lines: 1, Impedance @ Frequency: 19 Ohms @ 100 MHz.
Weitere Produktangebote MFBM1V1608-190-R
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
MFBM1V1608-190-R MFBM1V1608-190-R Hersteller : Coiltronics / Eaton eaton_mfbm1v1608_high_current_multilayer_ferrite_c-1890660.pdf Ferrite Beads Multi H Cur, Impedance 19ohm 5.0A SMT