MFBM1V2012-190-R
MFBM1V2012-190-R Eaton - Electronics Division
eaton-mfbm1v2012-high-current-multilayer-ferrite-chip-bead-data-sheet.pdf
Hersteller: Eaton - Electronics Division
Description: FERRITE BEAD 19 OHM 0805 1LN
Filter Type: Power Line
Size / Dimension: 0.079" L x 0.047" W (2.00mm x 1.20mm)
Mounting Type: Surface Mount
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Height (Max): 0.043" (1.10mm)
Current Rating (Max): 6A
DC Resistance (DCR) (Max): 10mOhm
Number of Lines: 1
Impedance @ Frequency: 19 Ohms @ 100 MHz
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details MFBM1V2012-190-R Eaton - Electronics Division
Description: FERRITE BEAD 19 OHM 0805 1LN, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: 0805 (2012 Metric), Filter Type: Power Line, Size / Dimension: 0.079" L x 0.047" W (2.00mm x 1.20mm), Mounting Type: Surface Mount, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Height (Max): 0.043" (1.10mm), Current Rating (Max): 6A, DC Resistance (DCR) (Max): 10mOhm, Number of Lines: 1, Impedance @ Frequency: 19 Ohms @ 100 MHz.