MFBW1V1608-190-R
MFBW1V1608-190-R Eaton - Electronics Division
eaton-mfbw1v1608-high-impedance-multilayer-ferrite-chip-bead-data-sheet.pdf
Hersteller: Eaton - Electronics Division
Description: FERRITE BEAD 19 OHM 0603 1LN
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: 0603 (1608 Metric)
Size / Dimension: 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Mounting Type: Surface Mount
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Height (Max): 0.039" (1.00mm)
Current Rating (Max): 1A
DC Resistance (DCR) (Max): 80mOhm
Number of Lines: 1
Impedance @ Frequency: 19 Ohms @ 100 MHz
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details MFBW1V1608-190-R Eaton - Electronics Division
Description: FERRITE BEAD 19 OHM 0603 1LN, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: 0603 (1608 Metric), Size / Dimension: 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm), Mounting Type: Surface Mount, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Height (Max): 0.039" (1.00mm), Current Rating (Max): 1A, DC Resistance (DCR) (Max): 80mOhm, Number of Lines: 1, Impedance @ Frequency: 19 Ohms @ 100 MHz.