MFLA1206R3900FS
MFLA1206R3900FS Eaton - Electronics Division
eaton-mfla-automotive-smd-current-sense-resistor-metal-film-data-sheet-elx1182.pdf
Hersteller: Eaton - Electronics Division
Description: RES 0.39 OHM 1% 1/2W 1206
Power (Watts): 0.5W, 1/2W
Tolerance: ±1%
Package / Case: 1206 (3216 Metric)
Temperature Coefficient: ±200ppm/°C
Size / Dimension: 0.122" L x 0.061" W (3.10mm x 1.55mm)
Composition: Metal Film
Operating Temperature: -55°C ~ 155°C
Ratings: AEC-Q200
Number of Terminations: 2
Supplier Device Package: 1206
Height - Seated (Max): 0.026" (0.65mm)
Part Status: Active
Resistance: 390 mOhms
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details MFLA1206R3900FS Eaton - Electronics Division
Description: RES 0.39 OHM 1% 1/2W 1206, Power (Watts): 0.5W, 1/2W, Tolerance: ±1%, Features: Automotive AEC-Q200, Current Sense, Moisture Resistant, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: 1206 (3216 Metric), Temperature Coefficient: ±200ppm/°C, Size / Dimension: 0.122" L x 0.061" W (3.10mm x 1.55mm), Composition: Metal Film, Operating Temperature: -55°C ~ 155°C, Ratings: AEC-Q200, Number of Terminations: 2, Supplier Device Package: 1206, Height - Seated (Max): 0.026" (0.65mm), Part Status: Active, Resistance: 390 mOhms.
Weitere Produktangebote MFLA1206R3900FS
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
MFLA1206R3900FS MFLA1206R3900FS Hersteller : Bussmann / Eaton eaton-mfla-automotive-smd-current-sense-resistor-metal-film-data-sheet-elx1182.pdf Current Sense Resistors - SMD MFLA, 1206 SIZE, 1/2 Watt, 390 mohm, 200 TCR AEC-Q