MFLA2010R4700FI
MFLA2010R4700FI Eaton - Electronics Division
eaton-mfla-automotive-smd-current-sense-resistor-metal-film-data-sheet-elx1182.pdf
Hersteller: Eaton - Electronics Division
Description: RES 0.47 OHM 1% 3/4W 2010
Power (Watts): 0.75W, 3/4W
Tolerance: ±1%
Package / Case: 2010 (5025 Metric)
Temperature Coefficient: ±200ppm/°C
Size / Dimension: 0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Composition: Metal Film
Operating Temperature: -55°C ~ 155°C
Supplier Device Package: 2010
Height - Seated (Max): 0.026" (0.65mm)
Resistance: 470 mOhms
Produktbewertung abgeben
Technische Details MFLA2010R4700FI Eaton - Electronics Division
Description: RES 0.47 OHM 1% 3/4W 2010, Power (Watts): 0.75W, 3/4W, Tolerance: ±1%, Features: Automotive AEC-Q200, Current Sense, Moisture Resistant, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: 2010 (5025 Metric), Temperature Coefficient: ±200ppm/°C, Size / Dimension: 0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm), Composition: Metal Film, Operating Temperature: -55°C ~ 155°C, Ratings: AEC-Q200, Number of Terminations: 2, Supplier Device Package: 2010, Height - Seated (Max): 0.026" (0.65mm), Resistance: 470 mOhms.
Weitere Produktangebote MFLA2010R4700FI
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
MFLA2010R4700FI MFLA2010R4700FI Hersteller : Bussmann / Eaton eaton-mfla-automotive-smd-current-sense-resistor-metal-film-data-sheet-elx1182.pdf Current Sense Resistors - SMD MFLA, 2010 SIZE, 3/4 Watt, 470 mohm, 200 TCR AEC-Q