MIC5248-1.2YM5-TR
MIC5248-1.2YM5-TR Microchip Technology / Atmel
mic5248-1891142.pdf
Hersteller: Microchip Technology / Atmel
LDO Voltage Regulators 150mA LDO w/PG
auf Bestellung 47 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 3
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details MIC5248-1.2YM5-TR Microchip Technology / Atmel
Description: IC REG LINEAR 1.2V 150MA SOT23-5, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: SC-74A, SOT-753, Output Type: Fixed, Mounting Type: Surface Mount, Current - Output: 150mA, Operating Temperature: -40°C ~ 125°C, Output Configuration: Positive, Current - Quiescent (Iq): 150 µA, Voltage - Input (Max): 6V, Number of Regulators: 1, Supplier Device Package: SOT-23-5, Voltage - Output (Min/Fixed): 1.2V, Control Features: Enable, Power Good, Part Status: Active, PSRR: 60dB (120Hz), Protection Features: Over Current, Over Temperature, Under Voltage Lockout (UVLO).
Weitere Produktangebote MIC5248-1.2YM5-TR
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
MIC5248-1.2YM5TR
auf Bestellung 1944 Stücke:
Lieferzeit 21-28 Tag (e)
MIC5248-1.2YM5-TR MIC5248-1.2YM5-TR Hersteller : Microchip Technology mic5248.pdf LDO Regulator Pos 1.2V 0.15A 5-Pin SOT-23 T/R
Produkt ist nicht verfügbar
MIC5248-1.2YM5-TR MIC5248-1.2YM5-TR Hersteller : Microchip Technology mic5248.pdf Description: IC REG LINEAR 1.2V 150MA SOT23-5
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: SC-74A, SOT-753
Output Type: Fixed
Mounting Type: Surface Mount
Current - Output: 150mA
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C
Output Configuration: Positive
Current - Quiescent (Iq): 150 µA
Voltage - Input (Max): 6V
Number of Regulators: 1
Supplier Device Package: SOT-23-5
Voltage - Output (Min/Fixed): 1.2V
Control Features: Enable, Power Good
Part Status: Active
PSRR: 60dB (120Hz)
Protection Features: Over Current, Over Temperature, Under Voltage Lockout (UVLO)
Produkt ist nicht verfügbar
Packaging: Cut Tape (CT)
Output Type: Fixed
Mounting Type: Surface Mount
Current - Output: 150mA
Output Configuration: Positive
Voltage - Input (Max): 6V
Number of Regulators: 1
Part Status: Active
PSRR: 60dB (120Hz)