Produkte > CHAUVIN ARNOUX > MINIFLEX MA130-250
MINIFLEX MA130-250
MINIFLEX MA130-250 CHAUVIN ARNOUX
Hersteller: CHAUVIN ARNOUX
Category: Meters and AC Clamp Probes
Description: AC current clamp adapter; Øcable: 70mm; Probe l: 250mm; IP54
Type of test accessories: AC current clamp adapter
Power supply: battery AA 1,5V x2
Kind of connector: BNC x3
Conform to the norm: CAT III 1000V; CAT IV 600V; EN 61010
IP rating: IP54
Max. diameter of measured cable: 70mm
Probe length: 250mm
AC current measuring range: 500mA...30A; 500mA...300A; 500mA...3kA
Output signal: 1mV/1A; 10mV/1A; 100mV/1A
Measurement: AC current
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details MINIFLEX MA130-250 CHAUVIN ARNOUX
Category: Meters and AC Clamp Probes, Description: AC current clamp adapter; Øcable: 70mm; Probe l: 250mm; IP54, Type of test accessories: AC current clamp adapter, Power supply: battery AA 1,5V x2, Kind of connector: BNC x3, Conform to the norm: CAT III 1000V; CAT IV 600V; EN 61010, IP rating: IP54, Max. diameter of measured cable: 70mm, Probe length: 250mm, AC current measuring range: 500mA...30A; 500mA...300A; 500mA...3kA, Output signal: 1mV/1A; 10mV/1A; 100mV/1A, Measurement: AC current.