MIP20122R2MBEDG
MIP20122R2MBEDG INPAQ Technology Co., Ltd
MIP_Series.pdf
Hersteller: INPAQ Technology Co., Ltd
Description: FIXED IND 0805 2.2UH 0.9A 0.17OH
Tolerance: ±20%
Packaging: Strip
Package / Case: 0805 (2012 Metric)
Size / Dimension: 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Mounting Type: Surface Mount
Shielding: Unshielded
Type: Multilayer
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
DC Resistance (DCR): 170mOhm
Frequency - Self Resonant: 70MHz
Material - Core: Ferrite
Inductance Frequency - Test: 1 MHz
Supplier Device Package: 0805
Height - Seated (Max): 0.039" (1.00mm)
Part Status: Active
Inductance: 2.2 µH
Current Rating (Amps): 900 mA
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details MIP20122R2MBEDG INPAQ Technology Co., Ltd
Description: FIXED IND 0805 2.2UH 0.9A 0.17OH, Tolerance: ±20%, Packaging: Strip, Package / Case: 0805 (2012 Metric), Size / Dimension: 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm), Mounting Type: Surface Mount, Shielding: Unshielded, Type: Multilayer, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, DC Resistance (DCR): 170mOhm, Frequency - Self Resonant: 70MHz, Material - Core: Ferrite, Inductance Frequency - Test: 1 MHz, Supplier Device Package: 0805, Height - Seated (Max): 0.039" (1.00mm), Part Status: Active, Inductance: 2.2 µH, Current Rating (Amps): 900 mA.