Produkte > ASTRODYNE TDI > MK150S-12
MK150S-12
MK150S-12 Astrodyne TDI
MK150.pdf
Hersteller: Astrodyne TDI
Description: AC/DC CONVERTER 12V 150W
Power (Watts): 150W
Features: Adjustable Output
Packaging: Bulk
Size / Dimension: 6.00" L x 3.50" W x 1.75" H (152.4mm x 88.9mm x 44.5mm)
Mounting Type: Chassis Mount
Voltage - Input: 90 ~ 132 VAC, 176 ~ 264 VAC
Type: Enclosed
Operating Temperature: 0°C ~ 60°C (With Derating)
Applications: ITE (Commercial)
Approval Agency: CB, CE, cULus, cURus
Efficiency: 80%
Voltage - Output 1: 12V
Part Status: Active
Number of Outputs: 1
Voltage - Isolation: 4.242 kV
Standard Number: 60950-1
Current - Output 1: 12.5 A
auf Bestellung 1 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details MK150S-12 Astrodyne TDI
Description: AC/DC CONVERTER 12V 150W, Power (Watts): 150W, Features: Adjustable Output, Packaging: Bulk, Size / Dimension: 6.00" L x 3.50" W x 1.75" H (152.4mm x 88.9mm x 44.5mm), Mounting Type: Chassis Mount, Voltage - Input: 90 ~ 132 VAC, 176 ~ 264 VAC, Type: Enclosed, Operating Temperature: 0°C ~ 60°C (With Derating), Applications: ITE (Commercial), Approval Agency: CB, CE, cULus, cURus, Efficiency: 80%, Voltage - Output 1: 12V, Part Status: Active, Number of Outputs: 1, Voltage - Isolation: 4.242 kV, Standard Number: 60950-1, Current - Output 1: 12.5 A.