MKT1817468065
MKT1817468065 Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
mkt1817.pdf
Hersteller: Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Description: CAP FILM 0.68UF 10% 63VDC RADIAL
Packaging: Bulk
Tolerance: ±10%
Package / Case: Radial
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 100°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.197" (5.00mm)
Termination: PC Pins
Dielectric Material: Polyester, Metallized
Voltage Rating - AC: 40V
Voltage Rating - DC: 63V
Height - Seated (Max): 0.354" (9.00mm)
Part Status: Active
Capacitance: 0.68 µF
Size / Dimension: 0.283" L x 0.177" W (7.20mm x 4.50mm)
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details MKT1817468065 Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Description: CAP FILM 0.68UF 10% 63VDC RADIAL, Packaging: Bulk, Tolerance: ±10%, Package / Case: Radial, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 100°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.197" (5.00mm), Termination: PC Pins, Dielectric Material: Polyester, Metallized, Voltage Rating - AC: 40V, Voltage Rating - DC: 63V, Height - Seated (Max): 0.354" (9.00mm), Part Status: Active, Capacitance: 0.68 µF, Size / Dimension: 0.283" L x 0.177" W (7.20mm x 4.50mm).
Weitere Produktangebote MKT1817468065
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
MKT1817468065 MKT1817468065 Hersteller : Vishay / Roederstein mkt1817.pdf Film Capacitors MKT 680nF + / - 10% 63Vdc Pitch 5mm