Produkte > CORNELL DUBILIER - CDE > MLP112M100EK0A
MLP112M100EK0A
MLP112M100EK0A Cornell Dubilier - CDE
MLP.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier - CDE
Aluminium Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 1100uF 100V 20% FLATPACK
auf Bestellung 26 Stücke:
Produktbewertung abgeben
Technische Details MLP112M100EK0A Cornell Dubilier - CDE
Description: CAP ALUM 1100UF 20% 100V FLATPAC, Tolerance: ±20%, Packaging: Bulk, Package / Case: FlatPack, Tabbed, Size / Dimension: 1.500" L x 1.750" W (38.10mm x 44.45mm), Mounting Type: Chassis Mount, Operating Temperature: -55°C ~ 85°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 1.000" (25.40mm), ESR (Equivalent Series Resistance): 112mOhm, Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C, Height - Seated (Max): 0.500" (12.70mm), Part Status: Active, Capacitance: 1100 µF, Voltage - Rated: 100 V.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
MLP112M100EK0A MLP112M100EK0A Hersteller : Cornell Dubilier Knowles MLP.pdf Description: CAP ALUM 1100UF 20% 100V FLATPAC
Tolerance: ±20%
Packaging: Bulk
Package / Case: FlatPack, Tabbed
Size / Dimension: 1.500" L x 1.750" W (38.10mm x 44.45mm)
Mounting Type: Chassis Mount
Operating Temperature: -55°C ~ 85°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 1.000" (25.40mm)
ESR (Equivalent Series Resistance): 112mOhm
Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C
Height - Seated (Max): 0.500" (12.70mm)
Part Status: Active
Capacitance: 1100 µF
Voltage - Rated: 100 V