MLP112M100EK0D
MLP112M100EK0D Knowles / Illinois Capacitor
MLP.pdf
Hersteller: Knowles / Illinois Capacitor
Aluminium Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 1100uF 100V FLATPACK
auf Bestellung 314 Stücke:
Produktbewertung abgeben
Technische Details MLP112M100EK0D Knowles / Illinois Capacitor
Description: CAP ALUM 1100UF 20% 100V FLATPAC, Packaging: Bulk, Tolerance: ±20%, Package / Case: FlatPack, Tabbed, Size / Dimension: 1.500" L x 1.750" W (38.10mm x 44.45mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Chassis Mount, Operating Temperature: -55°C ~ 85°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 1.000" (25.40mm), ESR (Equivalent Series Resistance): 112mOhm @ 120Hz, Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C, Height - Seated (Max): 0.500" (12.70mm), Part Status: Active, Capacitance: 1100 µF, Voltage - Rated: 100 V, Ripple Current @ Low Frequency: 3.5 A @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 4.2 A @ 20 kHz.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
MLP112M100EK0D MLP112M100EK0D Hersteller : Cornell Dubilier Knowles MLP.pdf Description: CAP ALUM 1100UF 20% 100V FLATPAC
Packaging: Bulk
Tolerance: ±20%
Package / Case: FlatPack, Tabbed
Size / Dimension: 1.500" L x 1.750" W (38.10mm x 44.45mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Chassis Mount
Operating Temperature: -55°C ~ 85°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 1.000" (25.40mm)
ESR (Equivalent Series Resistance): 112mOhm @ 120Hz
Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C
Height - Seated (Max): 0.500" (12.70mm)
Part Status: Active
Capacitance: 1100 µF
Voltage - Rated: 100 V
Ripple Current @ Low Frequency: 3.5 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 4.2 A @ 20 kHz
auf Bestellung 10 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
MLP112M100EK0D MLP112M100EK0D Hersteller : Cornell Dubilier - CDE MLP.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 1100uF 100V FLATPACK