MLP143M035EB1A
MLP143M035EB1A Cornell Dubilier Knowles
MLP.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM 14000UF 20% 35V FLATPAC
Tolerance: ±20%
Packaging: Bulk
Package / Case: FlatPack, Tabbed
Size / Dimension: 3.000" L x 1.750" W (76.20mm x 44.45mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Chassis Mount
Operating Temperature: -55°C ~ 85°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 1.000" (25.40mm)
ESR (Equivalent Series Resistance): 35mOhm @ 120Hz
Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C
Height - Seated (Max): 0.500" (12.70mm)
Part Status: Active
Capacitance: 14000 µF
Voltage - Rated: 35 V
Ripple Current @ Low Frequency: 8.4 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 9.6 A @ 20 kHz
auf Bestellung 17 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details MLP143M035EB1A Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM 14000UF 20% 35V FLATPAC, Tolerance: ±20%, Packaging: Bulk, Package / Case: FlatPack, Tabbed, Size / Dimension: 3.000" L x 1.750" W (76.20mm x 44.45mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Chassis Mount, Operating Temperature: -55°C ~ 85°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 1.000" (25.40mm), ESR (Equivalent Series Resistance): 35mOhm @ 120Hz, Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C, Height - Seated (Max): 0.500" (12.70mm), Part Status: Active, Capacitance: 14000 µF, Voltage - Rated: 35 V, Ripple Current @ Low Frequency: 8.4 A @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 9.6 A @ 20 kHz.
Weitere Produktangebote MLP143M035EB1A
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
MLP143M035EB1A MLP143M035EB1A Hersteller : Cornell Dubilier - CDE MLP.pdf Aluminum Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 14000uF 35V 20% FLATPACK